Thu 19.7.2018

Men's Playoff (1-16) Quarterfinals
09:00 Field 17 NZL Wildcats (M) 13 - 15 SUI Freespeed (M) Game x  Game play
09:00 Field 19 ITA CUSB (M) 15 - 13 COL Comunidad El Oso (M) Game z  Game play
09:00 Field 20 CAN General Strike (M) 10 - 15 COL Euforia (M) Game aa  Game play
09:00 Field 21 USA Revolver (M) 15 - 8 FRA TCHAC (M) Game q  Game play
09:00 Field 22 CAN Goat (M) 15 - 12 JPN Nomadic Tribe (M) Game r  Game play
09:00 Field 24 GBR Clapham Ultimate (M) 15 - 9 GBR Chevron Action Flash (M) Game y  Game play
11:00 Field 15 USA Doublewide (M) 15 - 9 GER Bad Skid (M) Game s  Game play
11:00 Field 23 USA Ring of Fire (M) 14 - 15 AUS Colony (M) Game t  Game play
Men's Playoff (1-16) Semifinals
13:00 Field 9 FRA TCHAC (M) 12 - 15 JPN Nomadic Tribe (M) Game aj  Game play
13:00 Field 13 SUI Freespeed (M) 12 - 14 GBR Clapham Ultimate (M) Game ab  Game play
13:00 Field 15 ITA CUSB (M) 15 - 9 COL Euforia (M) Game ac  Game play
15:00 Field 12 GER Bad Skid (M) 5 - 15 USA Ring of Fire (M) Game ak  Game play
15:00 Field 15 COL Comunidad El Oso (M) 13 - 15 CAN General Strike (M) Game af  Game play
15:00 Field 26 NZL Wildcats (M) 10 - 15 GBR Chevron Action Flash (M) Game ae  Game play
Men's Playoff (17-24)
11:00 Field 11 SUI Flying Angels Bern (M) 14 - 12 AUT FWD>> (M) Game ao  Game play
11:00 Field 16 VEN Warao Ultimate Club (M) 12 - 13 DOM Relámpagos (M) Game ap  Game play
13:00 Field 7 AUS Hot Chilly (M) 11 - 15 DEN Ragnarok (M) Game aq  Game play
13:00 Field 17 IRL Ranelagh (M) 12 - 15 AUS Juggernaut (M) Game ar  Game play
Men's Playoff (17-24) Semifinals
15:00 Field 11 SUI Flying Angels Bern (M) 15 - 9 DOM Relámpagos (M) Game as  Game play
17:00 Field 15 AUT FWD>> (M) 15 - 12 VEN Warao Ultimate Club (M) Game av  Game play
17:00 Field 16 AUS Hot Chilly (M) 11 - 15 IRL Ranelagh (M) Game aw  Game play
17:00 Field 22 DEN Ragnarok (M) 15 - 13 AUS Juggernaut (M) Game at  Game play
Men's Playoff (25-40) Quarterfinals
11:00 Field 1 GBR Devon (M) 7 - 15 FIN OTSO (M) Game bi  Game play
11:00 Field 2 JPN Heat Haze (M) 10 - 15 CHN Shanghai Chuchai (M) Game bj  Game play
11:00 Field 3 SGP Crackerjacks (M) 12 - 15 IRL PELT Ultimate (M) Game bk  Game play
11:00 Field 4 GER Family Ultimate (M) 15 - 8 BEL Freezzz Beezzz (M) Game bl  Game play
13:00 Field 21 SWE KFUM Örebro Frisbee (M) 10 - 15 RUS Sokol (M) Game bp  Game play
13:00 Field 24 FRA IZNOGOOD (M) 15 - 8 AUT thebigEZ (M) Game bq  Game play
13:00 Field 26 TPE Daione Kumay (M) 13 - 15 RSA Long Donkeys (M) Game bs  Game play
13:00 Field 29 BEL Mooncatchers (M) 15 - 11 MEX Fenix Ultimate (M) Game br  Game play
Men's Playoff (25-40) Semifinals
15:00 Field 4 SGP Crackerjacks (M) 15 - 11 BEL Freezzz Beezzz (M) Game cc  Game play
15:00 Field 16 FIN OTSO (M) 14 - 15 CHN Shanghai Chuchai (M) Game bm  Game play
15:00 Field 18 IRL PELT Ultimate (M) 14 - 15 GER Family Ultimate (M) Game bn  Game play
15:00 Field 19 GBR Devon (M) 11 - 15 JPN Heat Haze (M) Game cb  Game play
17:00 Field 18 RUS Sokol (M) 12 - 15 FRA IZNOGOOD (M) Game bt  Game play
17:00 Field 19 BEL Mooncatchers (M) 15 - 12 RSA Long Donkeys (M) Game bu  Game play
17:00 Field 20 SWE KFUM Örebro Frisbee (M) 10 - 15 AUT thebigEZ (M) Game bw  Game play
17:00 Field 21 MEX Fenix Ultimate (M) 15 - 10 TPE Daione Kumay (M) Game bx  Game play
Women's Playoff (1-16) Quarterfinals
09:00 Field 14 USA Seattle Riot (W) 15 - 4 CAN 6ixers (W) Game q  Game play
09:00 Field 18 JPN MUD (W) 13 - 10 JPN Swampybarg (W) Game y  Game play
09:00 Field 23 USA Atlanta Ozone (W) 4 - 15 USA Molly Brown Ultimate (W) Game r  Game play
09:00 Field 27 CAN Iris (W) 12 - 15 AUS Ellipsis (W) Game z  Game play
09:00 Field 28 FIN Atletico (W) 15 - 14 GBR Iceni (W) Game aa  Game play
09:00 Field 29 RUS Brilliance (W) 15 - 11 CAN Traffic (W) Game x  Game play
11:00 Field 14 USA Boston Brute Squad (W) 15 - 9 USA Fury (W) Game s  Game play
11:00 Field 22 COL Revolution (W) 15 - 8 JPN HUCK (W) Game t  Game play
Women's Playoff (1-16) Semifinals
13:00 Field 10 CAN 6ixers (W) 15 - 13 USA Atlanta Ozone (W) Game aj  Game play
13:00 Field 16 RUS Brilliance (W) 13 - 14 JPN MUD (W) Game ab  Game play
13:00 Field 18 AUS Ellipsis (W) 15 - 10 FIN Atletico (W) Game ac  Game play
15:00 Field 13 USA Fury (W) 15 - 8 JPN HUCK (W) Game ak  Game play
15:00 Field 21 CAN Traffic (W) 10 - 15 JPN Swampybarg (W) Game ae  Game play
15:00 Field 24 CAN Iris (W) 15 - 6 GBR Iceni (W) Game af  Game play
Women's Playoff (17-24)
11:00 Field 19 CAN Fusion (W) 15 - 11 ITA CUSB SHOUT (W) Game ao  Game play
11:00 Field 20 COL AeroSoul (W) 11 - 14 FRA YAKA (W) Game ap  Game play
13:00 Field 19 JPN UNO (W) 15 - 11 AUT Mantis (W) Game aq  Game play
13:00 Field 20 SUI ZUF (W) 15 - 13 SUI FABulous (W) Game ar  Game play
Women's Playoff (17-24) Semifinals
15:00 Field 20 CAN Fusion (W) 9 - 15 FRA YAKA (W) Game as  Game play
17:00 Field 8 ITA CUSB SHOUT (W) 14 - 12 COL AeroSoul (W) Game av  Game play
17:00 Field 9 AUT Mantis (W) 15 - 12 SUI FABulous (W) Game aw  Game play
17:00 Field 17 JPN UNO (W) 15 - 10 SUI ZUF (W) Game at  Game play
Women's Playoff (25-40) Quarterfinals
11:00 Field 5 GER Seagulls (W) 12 - 15 SGP HAVOC (W) Game bi  Game play
11:00 Field 6 GBR SYC (W) 15 - 12 MEX Malafama (W) Game bj  Game play
11:00 Field 7 GER Mainzelmädchen (W) 14 - 15 COL Bamboo (W) Game bk  Game play
11:00 Field 8 BEL Gentleladies (W) 9 - 15 POL Troubles (W) Game bl  Game play
13:00 Field 2 GBR Nice Bristols (W) 15 - 6 SGP Rampage (W) Game bq  Game play
13:00 Field 8 FIN Helsinki Ultimate (W) 12 - 10 NZL ChCh Chicks (W) Game bs  Game play
13:00 Field 11 AUS Kaos (W) 15 - 8 CHN Sirens (W) Game br  Game play
13:00 Field 14 TPE Daione Kumay (W) 15 - 6 SWE KFUM Örebro Frisbee (W) Game bp  Game play
Women's Playoff (25-40) Semifinals
15:00 Field 17 COL Bamboo (W) 15 - 11 POL Troubles (W) Game bn  Game play
15:00 Field 27 GER Seagulls (W) 15 - 11 MEX Malafama (W) Game cb  Game play
15:00 Field 28 GER Mainzelmädchen (W) 15 - 11 BEL Gentleladies (W) Game cc  Game play
15:00 Field 29 SGP HAVOC (W) 15 - 9 GBR SYC (W) Game bm  Game play
17:00 Field 3 TPE Daione Kumay (W) 13 - 15 GBR Nice Bristols (W) Game bt  Game play
17:00 Field 4 AUS Kaos (W) 10 - 15 FIN Helsinki Ultimate (W) Game bu  Game play
17:00 Field 5 SWE KFUM Örebro Frisbee (W) 15 - 12 SGP Rampage (W) Game bw  Game play
17:00 Field 6 CHN Sirens (W) 13 - 15 NZL ChCh Chicks (W) Game bx  Game play
Mixed Playoff (1-32) Quarterfinals
09:00 Field 3 COL Macondo (X) 12 - 15 RUS RusMixed (X) Game bx  Game play
09:00 Field 4 GBR Glasgow Ultimate (X) 13 - 15 ESP Mubidisk (X) Game by  Game play
09:00 Field 5 GER Sugar Mix (X) 15 - 14 AUS Vanguard (X) Game bz  Game play
09:00 Field 6 SGP Chuckies (X) 13 - 12 JPN IKU (X) Game ca  Game play
09:00 Field 7 FRA Sesquidistus (X) 8 - 15 GBR Reading Ultimate (X) Game br  Game play
09:00 Field 8 PHI Mulatto Pilipinas (X) 15 - 13 JPN Shinshu Loose (X) Game bs  Game play
09:00 Field 11 AUS Friskee (X) 13 - 15 CAN Anchor (X) Game ap  Game play
09:00 Field 12 COL Voltaje (X) 15 - 14 GER Colorado (X) Game aq  Game play
09:00 Field 13 NZL Marvellous DC (X) 8 - 15 GBR Black Eagles (X) Game ao  Game play
09:00 Field 16 JPN Cafe de Luida (X) 11 - 15 AUS Pie Wagon (X) Game an  Game play
11:00 Field 13 USA Seattle Mixtape (X) 12 - 15 USA Slow White (X) Game ag  Game play
11:00 Field 17 NED GRUT (X) 10 - 15 USA Wild Card (X) Game ah  Game play
11:00 Field 25 GBR SMOG (X) 11 - 15 CAN Banana Cutters (X) Game bt  Game play
11:00 Field 29 COL Urosoul (X) 12 - 11 CAN Battleship (X) Game bq  Game play
13:00 Field 22 USA AMP (X) 15 - 10 GER Hässliche Erdferkel (X) Game aj  Game play
13:00 Field 23 USA BFG (X) 15 - 12 CAN Crash (X) Game ai  Game play
Mixed Playoff (1-32) Semifinals
13:00 Field 3 RUS RusMixed (X) 15 - 9 ESP Mubidisk (X) Game cb  Game play
13:00 Field 4 GER Sugar Mix (X) 15 - 14 SGP Chuckies (X) Game cc  Game play
13:00 Field 5 AUS Pie Wagon (X) 15 - 14 GBR Black Eagles (X) Game ar  Game play
13:00 Field 6 CAN Anchor (X) 12 - 14 COL Voltaje (X) Game as  Game play
13:00 Field 27 COL Macondo (X) 15 - 14 GBR Glasgow Ultimate (X) Game ce  Game play
13:00 Field 28 AUS Vanguard (X) 15 - 9 JPN IKU (X) Game cf  Game play
15:00 Field 3 COL Urosoul (X) 12 - 15 GBR Reading Ultimate (X) Game bu  Game play
15:00 Field 5 CAN Battleship (X) 15 - 14 FRA Sesquidistus (X) Game cj  Game play
15:00 Field 6 JPN Shinshu Loose (X) 9 - 14 GBR SMOG (X) Game ck  Game play
15:00 Field 7 AUS Friskee (X) 14 - 13 GER Colorado (X) Game av  Game play
15:00 Field 8 JPN Cafe de Luida (X) 15 - 11 NZL Marvellous DC (X) Game au  Game play
15:00 Field 22 PHI Mulatto Pilipinas (X) 13 - 15 CAN Banana Cutters (X) Game bv  Game play
17:00 Field 12 USA Seattle Mixtape (X) 15 - 11 NED GRUT (X) Game az  Game play
17:00 Field 13 CAN Crash (X) 15 - 13 GER Hässliche Erdferkel (X) Game ba  Game play
Mixed Playoff (33-48) Quarterfinals
09:00 Field 1 MEX Cóndor Ultimate (X) 15 - 11 RSA UCT Flying Tigers (X) Game cw  Game play
09:00 Field 2 HKG Hong Kong NEON (X) 15 - 14 KEN Kisumu Frisbee Club (X) Game cx  Game play
09:00 Field 9 NZL Black Sheep (X) 15 - 11 IND Stall7 (X) Game df  Game play
09:00 Field 10 SGP Freakshow Singapore (X) 15 - 5 VEN Yanomami (X) Game dg  Game play
11:00 Field 9 ESP Disctèrics (X) 12 - 7 BEL Flying Rabbits Ultimate Club (X) Game dd  Game play
11:00 Field 10 SUI Wizards (X) 14 - 7 SUI Panthers Bern (X) Game de  Game play
11:00 Field 21 CHI Disco Sour (X) 15 - 6 ARG Argentina Ultimate Club (X) Game cy  Game play
11:00 Field 24 KOR BOOM! (X) 15 - 8 URU Charrúa (X) Game cz  Game play
Mixed Playoff (33-48) Semifinals
15:00 Field 2 RSA UCT Flying Tigers (X) 15 - 7 KEN Kisumu Frisbee Club (X) Game dp  Game play
15:00 Field 9 NZL Black Sheep (X) 11 - 15 SGP Freakshow Singapore (X) Game di  Game play
15:00 Field 10 IND Stall7 (X) 15 - 12 VEN Yanomami (X) Game dl  Game play
15:00 Field 14 MEX Cóndor Ultimate (X) 12 - 15 HKG Hong Kong NEON (X) Game da  Game play
17:00 Field 2 ARG Argentina Ultimate Club (X) 11 - 15 URU Charrúa (X) Game dq  Game play
17:00 Field 10 ESP Disctèrics (X) 13 - 10 SUI Wizards (X) Game dh  Game play
17:00 Field 11 BEL Flying Rabbits Ultimate Club (X) 14 - 15 SUI Panthers Bern (X) Game dk  Game play
17:00 Field 14 CHI Disco Sour (X) 15 - 11 KOR BOOM! (X) Game db  Game play

Timezone: America/New_York. Local time: 9.12.2018 18:57